Методологія перевірки відповідності законодавства до норм права ЄС та підготовка таблиць перевірки відповідності законодавства

Методологічний посібник із перевірки відповідності нормам законодавства ЄС розроблений в межах Проекту ЄС “Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС” (Association4U), у співпраці з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і Групою підтримки України Європейської комісії.

Мета даного методологічного посібника – допомога державним службовцям в підготовці законодавства, що буде відповідати нормам законодавства ЄС, підготовці та використанні таблиць відповідності та перевірки відповідності нормам законодавства ЄС.

Зокрема, даний посібник стане у нагоді державним службовцям, які відповідають за забезпечення дотримання нормам законодавства ЄС та перевірці відповідності законопроектів як Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, так, у більш широкому сенсі, праву Європейського Союзу.

Зміст “Методології перевірки відповідності законодавства до норм права ЄС та підготовка таблиць перевірки відповідності законодавства“(переглянути англійською мовою):

  • Правове наближення: основні принципи
  • Підготовка законопроектів та поточні вимоги щодо перевірки відповідності нормам законодаства ЄС в Україні
  • Основні підходи до проведення перевірки відповідності законодавства нормам ЄС
  • Додатки: 3 чек-листи шодо правового наближення для службовців, які беруть участь у плануванні правового наближення, підготовці національних регуляторних актів й проведення перевірку відповідності.

Методологічний посібник доповнює “Посібник із правого наближення”. Обидва посібника мають взаємопосилання і повинні використовуватися разом.

Пропонований методологічний посібник не вирішує всіх проблем з якими можуть зіткнутися державні службовці. Тим не менше, посібник слугує практичним інструментом вирішення поточних задач.

Невдовзі Посібник (переглянути) буде перекладений українською мовою.

Опубліковано у Експертам, Науковцям, Новини. Додати до закладок постійне посилання.