ЄС позитивно оцінив законопроекти про оцінку впливу на довкілля

Верховна Рада України 23 травня розглядає ключові для євроінтеграції у цій сфері законопроекти «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) (№ 2009 а-д)  та «Про стратегічну екологічну оцінку» СЕО (№6106). Вони обидва пройшли широке експертне обговорення  та отримали схвальну оцінку від Європейського Союзу. Про це повідомив заступник Міністра екології  з євроінтеграційних питань Микола Кузьо під час «круглого столу» в Інституті Горшені, де тривало обговорення законопроектів про ОВД та СЕО.

Він нагадав, що законопроекти є одними із важливих зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію та інших міжнародних договорів і конвенцій, зокрема, Договору про Заснування Енергетичного Співтовариства, Конвенції Еспо, Орхуської Конвенції про доступ громадськості до екологічних рішень.

«Насправді весь цей час тривала інтенсивна робота з доопрацювання цих законопроектів. У результаті проекти законодавчих актів враховують зауваження Президента, також ми отримали підтримку ЄС та інших міжнародних організацій у їх прийнятті. У процесі цієї роботи ми тісно консультувалися з ними щодо застосування законодавчих норм ОВД і СЕО на практиці. Ми також маємо інституційну підтримку ЄС щодо подальшого запровадження цих законів на практиці та створення необхідних підзаконних актів», – зазначив Микола Кузьо, наголосивши, що у разі ухвалення законопроектів, Україна отримає можливість запроваджувати норми європейської екологічної політики на практиці.

Крім того,  це також посилить позиції України на міжнародній арені.

У червні відбудеться  чергова нарада сторін конвенції (Еспо). Для України важливо до цього часу ухвалити обидва законопроекти. Цього очікують наші партнери. Маю надію, що зможемо поїхати на нараду сторін з позитивним результатом“, – сказав Микола Кузьо.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Рада прийняла два законопроекти про оцінку впливу на довкілля, які були зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, але пізніше Президент України Петро Порошенко ветував їх.

Опубліковано у Екологія, Експертам, Новини, Офіційні документи, Угода про асоціацію | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.