Україна та ЄС окреслили подальші спільні дії в частині імплементації заходів у сфері СФЗ

Україна обрала правильний підхід, створивши Держпродспоживслужбу як єдиний державний контролюючий орган за принципом «від лану до столу», переконаний начальник відділу двосторонніх міжнародних відносин Генерального Директорату з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Європейської Комісії (DG «SANTE») Ван Дик.

«У Європі багато хто пішов шляхом створення двох окремих служб для вирішення таких питань. Однак зараз спостерігається тенденція, коли приймаються рішення про їх об’єднання, оскільки з практичної точки зору одна служба є більш корисною, бо вона охоплює цілий комплекс питань щодо здійснення контролю в сфері ветеринарії, безпечності харчових продуктів, фітосанітарії, захисту споживачів. На мою думку, це правильний і позитивний підхід», – зазначив Ван Дик під час першого засідання Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами (СФЗ) Комітету Асоціації Україна – ЄС у торговельному складі, яке відбулося 16 травня 2017 року в Києві.

За його словами, такий орган як Держпродспоживслужба досить непростий, бо це велика структура, перед якою стоять великі виклики. Однак, з іншого боку, як засвідчує досвід, утворивши таку Службу, Україна має великі можливості економити державні ресурси: «Наприклад, ми групуємо певні види робіт, тому в рамках одного бюджету ви можете діяти ефективніше».

Загалом Ван Дик відзначив позитивні зміни у проведенні системних реформ, які відбуваються в Україні, зокрема в частині наближення  вітчизняного законодавства до вимог ЄС у сфері СФЗ.

Опубліковано у Експертам, Новини, Офіційні документи, Угода про асоціацію | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.