ЄС залучив 500 млн. євро для макрофінансової допомоги Україні

10 червня Європейська Комісія від імені ЄС залучила на ринку капіталів 500 млн. євро для надання Україні першого кредитного траншу у рамках нової програми з макрофінансової допомоги (MFA ІІ).

Кошти були залучені за допомогою додаткової емісії десятирічних облігацій ЄС, випущених у квітні на суму у 2,6 млрд. євро. 14 травня було здійснено першу подібну додаткову емісію у розмірі 100 мільйонів євро, що разом із учорашніми 500 мільйонами підвищило обсяг випущених облігацій ЄС до 3,2 млрд. євро.

Нова програма макрофінансової допомоги (MFA ІІ) підтримує Україну за допомогою кредитів у розмірі до 1 млрд. євро. Вона впроваджується паралельно з уже погодженою програмою у 610 млн. євро (MFA І). У такий спосіб загальний бюджет макрофінансової допомоги Україні сягає 1,61 млрд. євро. 20 травня Україна отримала перший транш у розмірі 100 млн. євроу рамках програми MFA І.

30% облігацій надійшли в Азію, 60% – в зону євро, 10% – отримали інші європейські країни. Серед країн ЄС, найбільшу частку облігацій було розміщено в Німеччині – 44%. За нею йдуть Нідерланди (8% облігацій), Франція (6%), Швейцарія (6%), Об’єднане Королівство (4%) та Італія (2%).

Папери було розміщено серед таких інвесторів: 30% облігацій – в офіційних інституціях/центральних банках, 59% – у банківських скарбницях, 11% – отримали компанії, що керують фондами.

Контекст

Мета нової програми макрофінансової допомоги (MFA ІІ) – надати Україні економічну і фінансову допомогу у важкі часи її розвитку. Вона є частиною пакету підтримки України, про який Європейська Комісія оголосила 5 березня, а Європейська Рада підтримала наступного дня, 6 березня.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.