Ян Томбінський радить українському виробнику орієнтуватися на європейські стандарти і глобальну якість

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський зустрівся у Торгово-промисловій палаті України з представниками вітчизняного бізнесу, щоб відповісти на їх питання, поділитись власним поглядом на україно-європейські ділові відносини та дати поради, як діяти в нових кризових умовах.

Українські компанії можуть розширити свою присутність в ЄС, але їх продукція повинна відповідати європейським стандартам – основний месідж, який почули бізнесмени від Яна Томбінського. Сьогодні, коли Україна знаходиться у кризовому становищі та обрала вектор зовнішньоекономічного розвитку, для ділової спільноти важливим є питання того, яким чином і на яких умовах співпрацювати з Європейським Союзом – нашим основним партнером. Конкурентоспроможність вітчизняної продукції, шляхи її виходу на нові ринки, проблеми сертифікації тощо – основні питання, що турбують наразі підприємців.

Одним із механізмів, використання якого дозволяє українському бізнесу увійти до Європи, є надані нам односторонні преференції. Ян Томбінський називає їх «асиметрична можливість для українських виробників».

– Щоб працювати на ринку ЄС, потрібно бути підготовленими, відпрацювати відповідні структурні зміни, мати власну стратегію, дотримуватись прийнятих умов ведення бізнесу, – наголошує Ян Томбінський у перші ж хвилини свого виступу. – Адже після того, як 27 червня Україною буде підписана економічна частина Асоціації з ЄС доведеться наслідувати загально прийнятим нормам ведення бізнесу. У багатьох українських підприємств вже є досвід роботи на європейському ринку. Та треба розуміти, що це лише можливості. Не варто думати, що ринок ЄС чекає на українську продукцію з відкрити обіймами, але слід розуміти, що це надзвичайно багатий ринок, який відповідає 23-24% світового ВВП.

Європа, за словами Яна Томбінського, це не тільки 500 млн споживачів, а й можливість обміну досвідом, партнерські відносини, які дають вихід на нові ринки: Японія, Південна Корея, Туреччина, Канада, США, Індія тощо. До того ж, продукт, який уже сертифіковано на ринку ЄС, набагато простіше продавати на будь-якому іншому ринку:

– За сертифікацію та якість продукту сьогодні несе відповідальність виробник. Свого часу, коли я працював послом у Франції, ми були стурбовані тим, що на упаковці одного з товарів не було напису, що це зроблено у Польщі. Я говорив з багатьма інвесторами і у відповідь чув наступне: «Нам це не потрібно, хай за якість продукту відповідає виробник. І для нас, і для вас більш важливо, щоб було написано, що цей продукт відповідає нормам ЄС, а це вже свідчитиме про глобальну відповідальність за якість».

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.