Як управляти брендом у соціальних мережах

media

З появою кіно театр не зник. Так само не варто відкидати традиційні медіа та їх вплив через неактуальність. Але об’єктивність розростання павутини соціальних мереж невблаганна: за кожною угодою В2В завжди стоїть «С». Угоди корпоративного рівня укладають живі люди. Прихід соціальних медіа підтвердив: бізнес робиться на рівні спілкування, через дрібну міжособистісну взаємодію, яка показує всім, хто ми є, чого варті й у що віримо.

Шляхи соцмереж незвідані: випадковий відвідувач вашої сторінки може стати клієнтом, а клієнт − адвокатом, тобто гарячим прихильником і пропагандистом. Все частіше знаходяться підтвердження тому, що СЕО компанії і сама компанія − це по суті один бренд. І обидва аккаунти − СЕО і компанії − багато в чому тотожні і служать одним цілям. Тому я і називаю обидва аккаунти − бренд. І розвивати їх потрібно за одним алгоритмом.

Пропоную деякі свої ефективні знахідки, що стосуються побудови бренду компанії та її керівника в соціальних медіа:

1. Будьте послідовними. Ви не зможете розвинути групу прихильників у ФБ, якщо люди не знають, коли випаде нагода прочитати ваш контент наступного разу. Газети виходять за чітко визначеним графіком. І ви не будуєте бізнес по натхненню. Тому намагайтеся зробити прогнозованим для читачів графік виходу свого контенту.

2. Коментарі онлайн. Необхідно відповіді на коментарі зробити такими ж регулярними і приділяти їм стільки ж часу, як і постам. Ефективні соціальні медіа − це не монолог, а діалог. Наприклад, при спілкуванні з клієнтами в режимі реального часу, ви зможете тут же врегулювати будь-який огріх в обслуговуванні. Пам’ятайте, що незнайомці можуть стати вашими адвокатами в мережі. Поступово онлайн перетворюється на ефективний майданчик для нетворкінгу.

3. Забудьте про перфекціонізм − ви не зможете це собі дозволити. Навіть якщо ви не впевнені в пості на 100% − все одно розмістіть його. Присутність у соцмережах − це рутина, як чищення зубів. І тут послідовність важливіша за ідеал. Якщо сумніваєтеся − натискайте на «відправити». Якщо пост не вдався, можна його видалити через добу.

4. Диктуйте тексти постів. На диктофон чи секретарю. Соціальні медіа − гра довгострокова. А часу ніколи не вистачає. Іноді тому ви й не починаєте свою подорож у соціальні медіа. Адже почавши − доведеться продовжувати, або є загроза програшу.

5. Пишіть пости «авансом» на тиждень. Це суттєво економить час. Крім того, що вам не потрібно буде змушувати себе «креативити» кожного дня, тексти «відлежаться». Можливо, через тиждень щось вам розподобається, і ви не захочете цей пост публікувати. А щось, навпаки, виявиться «в тему».

6. Усвідомте: створювати свіжий контент щодня − нереально. Використовуйте ваш контент з інших каналів. Наприклад, одна стаття може стати 5-6 окремими постами. Залучайте контент своїх колег − не забуваючи на них посилатися.

7. Не вторгатися на «чужу територію». Соціальні медіа − принципово інша платформа, тут просто так не зіштовхнеш того, хто почав раніше за вас. Перестаньте «ревнувати».

8. Єдиний спосіб боротися з сумнівною чи негативною інформацією про ваш бренд у соціальних медіа − це витісняти її масою позитивного контенту, регулярно розміщеного протягом тривалого проміжку часу. Перед тим, як почати цю роботу, поставте собі питання: «Завдяки чому я хочу бути відомим?»

9. Ви прийшли в соціальні медіа для того, щоб стати відомим тим, в чому сильні саме ви, а не в чому слабкий ваш конкурент. Чітко сформулюйте свою біографію і цілі в одній фразі. Після цього пропагуйте цей імідж роками.

10. Найкращий спосіб продавати ваш товар чи послугу через соціальні медіа це… не продавати їх зовсім. Принаймні, досить тривалий час. Для створення товариства шанувальників вашої компанії щедро діліться своїми лідерськими напрацюваннями. Ваші співробітники-професіонали, в свою чергу, мають безкоштовно консультувати клієнтів для створення такої спільноти. Коли хтось із вдячності прямо запитує вас про ваш продукт чи сервіс − ось це і є реальний шанс продати.

Весь контент компанії, і мій власний, я і мої колеги генеруємо самостійно. Так, можна найняти райтерів, але надто заманливо мати можливість впливати на читачів самостійно. Все вищеперелічене займе мінімум один рік копіткої і системної праці − поки ви прийдете до результату, описаного в пункті 10.

Не вірте консультантам, які пропонують новітні трюки для розкрутки. У соціальних медіа − як у спорті: є кілька простих секретів і багато важкої щоденної роботи. Принципи роботи описані вище. А головний секрет полягає ось у чому: потрібно бути висококваліфікованими професіоналами і одночасно хорошими людьми, яким не шкода праці й часу для розмови з клієнтом безпосередньо.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.