Київська ТПП готує підприємців до виходу на ринки ЄС

Київська Торгово-промислова палата спільно з Посольством Чеської Республіки в Україні та Торгово-промисловою палатою України напередодні підписання економічної частини Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, навчає підприємців працювати за новою системою технічних вимог до виробництва та товарам.

Спеціалізований семінар, присвячений можливостям розширення торговельних відносин і оцінки відповідності та сертифікації продукції в ЄС, зібрав у стінах Київської ТПП близько 50 представників українських підприємств-виробників непродовольчих товарів.

Висвітлюючи питання технічних та адміністративних вимог для товарів на ринку ЄС, експерти торкнулися низки практичних прикладів. Зокрема, на прикладі Чеської Республіки розглянута система стандартизації та технічної гармонізації в ЄС, порушені юридичні аспекти імпорту українських товарів, методи та повноваження авторизованих/нотифікованих осіб (лабораторій) в ЄС, можливості використання їх послуг, практичні аспекти сертифікації непродовольчих товарів.

Після прийняття Європейським Союзом рішення про застосування в односторонньому порядку автономних торгових преференцій, які б знизили мита, інформація про можливості та вимоги до такого роду експортних операцій стає все більш актуальною для українського бізнесу. Тим більше, що вже 27 червня 2014 передбачається підписання Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, яка потягне за собою зміни ринкових правил гри у відповідності з європейськими нормами.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.