Україна та Польща розширюватимуть економічну співпрацю – зустріч Президентів двох держав

Президент Петро Порошенко подякував Президенту Польщі Анджею Дуді за тверду позицію польських партнерів і Європейського союзу щодо засудження російської агресії проти України та незаконної анексії Криму та підтримку суверенітету територіальної цілісності і незалежності нашої держави.

Україна та Польща розширюватимуть економічну співпрацю – зустріч Президентів двох держав

«Ми вдячні за таку солідарність ми дуже цінуємо рішення Польщі та ЄС щодо політики санкції по відношенню до агресора і в частині Криму, і в частині агресії на Сході. Коли ми говоримо, що питання має бути вирішене виключно політико дипломатичним шляхом, то саме така координація і є максимально ефективним кроком», – зазначив Петро Порошенко під час заяви для ЗМІ по завершенню зустрічі.

Глава Української держав повідомив, що під час переговорів обговорювалось питання розширення економічної співпраці України та Польщі та використання всіх можливостей, які надає підписана Україною Угода про асоціацію з Євросоюзом і всеохоплююча зона вільної торгівлі, яка вступила в силу з 1 січня 2016 року.

Президент зауважив, що українські підприємства в повній мірі сьогодні намагаються використати ці можливості для того, щоб компенсувати економічне ембарго, яке, разом з військовими операціями, Росія застосувала по відношенню до України, обмежуючи і забороняючи доступ українській продукції на свої ринки, та навіть забороняючи їх транзит.

«Наша співпраця та участь польських інвесторів в процесі приватизації в Україні, яка запущена українським урядом, також для нас дуже важлива», – сказав Петро Порошенко.

Глава Української держави окремо наголосив на обговоренні подальших кроків щодо підтримки українського прагнення в отриманні найближчими тижнями безвізового режиму для українських громадян. «Ми отримали позицію повної підтримки цього прагнення. І як уже 25 років – Польща є адвокатом євроінтеграційних прагнень українців, так само зараз ми погодили чітку співпрацю щодо безвізового режиму», – повідомив Президент.

Глава держави також наголосив на позиції підтримки і спільної координації в енергетичних питаннях та зазначив, що Україна дуже цінує позицію Польщі щодо проекту «Північний потік-2», а також спільну позицію стосовно турецького потоку.

«2016 рік буде першим роком, коли енергетичний шантаж Російської федерації не пройшов. Значна частина і велика заслуга в тому, що цей шантаж не працює, є наших європейських партнерів, в першу чергу і в тому числі, наших польських партнерів», – наголосив Петро Порошенко.

В свою чергу, Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що запрошення на святкування 25-ї річниці Незалежності України є свідченням того, що Польща протягом 25 років була партнером України. Він нагадав, що Польща стояла поруч з Україною в усі важкі моменті її історії. «Ми також разом в цей надзвичайно важкий для України час, коли триває важкий конфлікт на Сході Української держави та окупація Криму», – сказав Анджей Дуда.

Президент Польщі повідомив, що запросив Президента України здійснити візит до Варшави вже в цьому році.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.