ЄІФ виділяє 50 млн євро кредитних гарантій для МСБ

Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ) та АТ «ПроКредит Банк» (Україна) підписали першу угоду щодо малих та середніх підприємств (МСП та mid-cap) у рамках проекту «InnovFin» (EU finance for innovators) – ініціативи за підтримки Європейської Комісії, спрямованої на залучення коштів на розвиток інноваційних компанійREUTERS.

Про InnovFin

InnovFin – EU Finance for Innovators“, – нове покоління фінансових інструментів та консалтингових послуг ЄС, створене у рамках програми «Горизонт-2020» для спрощення процесу фінансування інноваційної діяльності. InnovFin (EU Finance for Innovators) допоможе інвестувати у дослідницьку та інноваційну діяльність у Європі до 48 млрд євро.

Договір у рамках проекту InnovFin – ініціативи з гарантування позик інноваційних МСП, яка фінансується Європейським Союзом за програмою «Горизонт 2020» – надасть ПроКредит Банк Україна можливість кредитувати українські інноваційні компанії упродовж наступних 2-х років. Очікується, що підтримка українських інноваційних компаній з боку ЄС стимулюватиме створення портфелю банківських кредитів в обсязі 50 млн євро.

Коментуючи підписання договору, Директор ЄІФ, Алессандро Таппі відзначив: «Сьогоднішній промо-захід, присвячений МСП, став відмінною нагодою для підписання першої угоди InnovFin в Україні. Програма гарантування дозволить малим та середнім компаніям залучати нові фінансові ресурси, які створюватимуть робочі місця та спрятимуть зростанню країни».

Європейський комісар з питань досліджень, інновацій та науки Карлуш Моедаш заявив: «З радістю повідомляю, що українські компанії відтепер можуть брати позики на суму до 50 млн євро під гарантії ЄС для зміцнення свого дослідницького та інноваційного потенціалу. Угода, підписана сьогодні, підтримуватиме українську економіку. Вона є доказом продуктивної співпраці між Україною та ЄС у рамках програми «Горизонт 2020» – програми ЄС з фінансування науково-дослідницької діяльності».

Голова правління ПроКредит Банку Україна, Віктор Пономаренко, також прокоментував підписання угоди InnovFin про гарантування позик МСП: «Як один з лідерів у співпраці з малими та середніми підприємствами в Україні, ми знаємо, що сучасні технології, інноваційне мислення та еко-орієнтація є ключовими факторами майбутнього розвитку. Ця програма відчутно збільшить наш потенціал фінансування інноваційної діяльності та розширить можливості місцевих компаній, які хочуть інвестувати у розвиток».

Борислав Костадінов, член Ради директорів «ПроКредит Холдинг» додав: «Підписання сьогоднішнього договору – справді історична подія для ПроКредит Банку і для всієї України. Ми дуже пишаємося тим, що команда ПроКредит Банк Україна спромоглася досягти таких великих результатів навіть у часи економічної нестабільності. Ми переконані, що підписання цієї угоди стимулюватиме її робити ще більший внесок в економічний, соціальний та екологічний розвиток країни. Зважаючи на те, що побудова довгострокових відносин з клієнтами та ретельне управління ризиками є одними з найважливіших засад нашої діяльності, розпочати співпрацю з програмою InnovFin, безсумнівно, було правильним кроком.

Мета програми гарантування позик МСП InnovFin – заохочення, за фінансової підтримки ЄС, банків та інших фінансових установ до кредитування малих та середніх підприємств (компаній, кількість працівників яких не перевищує 500 осіб), яким необхідні інвестиції та/або оборотний капітал для фінансування наукових досліджень, розвитку та інноваційної діяльності. ЄІФ відбирає майбутніх партнерів з європейських фінансових установ, які виражають зацікавленість у виконанні функцій фінансового посередника.

Про ЄІФ

Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ) – частина групи Європейського інвестиційного банку. Його головна місія – підтримувати європейський мікро-, малий та середній бізнес, допомагаючи йому отримувати доступ до фінансування. ЄІФ розробляє та створює венчурний капітал та капітал зростання, гарантії та інструменти мікрофінансування, орієнтовані на згаданий сегмент ринку. ЄІФ сприяє досягненню цілей ЄС у розрізі підтримки інновацій, науково-дослідницької діяльності та розвитку, підприємництва, зростання та зайнятості.

Про ПроКредит Банк Україна

ПроКредит Банк – комерційний банк, метою якого є розвиток. Він пропонує якісне обслуговування як малому та середньому бізнесу, так і фізичним особам, які мають на меті зберегти та примножити власні накопичення. ПроКредит Банк – частина міжнародної групи «ПроКредит», акціонерами якої є великі фінансові установи та інвестиційні компанії. Банк не пов’язаний із жодними комерційними чи політичними формуваннями. Надійна підтримка акціонерів банку, приналежність до міжнародної групи «ПроКредит» та нагляд з боку Федерального управління з фінансового нагляду Німеччини (BaFin) – запоруки стабільності та надійності ПроКредит Банку. ПроКредит Банк отримав найвищий можливий в Україні рейтинг від міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

МСП, які бажають отримати фінансування за програмою InnovFin, можуть звернутися безпосередньо до ПроКредит Банк Україна, відвідавши сайт: http://www.procreditbank.com.ua, або надіславши електронного листа за адресою: contact_office@procreditbank.com.ua

Про групу «ПроКредит»

Материнською компанією міжнародної групи «ПроКредит», до якої входять банки, що розташовані здебільшого у Східній Європі та спеціалізуються на роботі з малими та середніми підприємствами, є «ПроКредит Холдинг АГ та Ко» зі штаб-квартирою у Франкфурті-на-Майні. Станом на 30 червня 2016 року загальна вартість активів групи дорівнювала 6 млрд євро. Загальний обсяг наданих кредитів склав 4,1 млрд євро, загальна сума депозитів клієнтів – 3,8 млрд євро, а власний капітал – 608 млн євро. Ключовими акціонерами «ПроКредит Холдинг АГ та Ко» є стратегічні інвестори «Цайтінгер Інвест» (Zeitinger Invest), «ПроКредит Стаф Інвест» (ProCredit Staff Invest) – включає інструменти інвестування для персоналу ПроКредит, Фонд «Датч ДОЕН» (Dutch DOEN Foundation), «КфВ» (KfW) та МФК (Група Світового банку). Додаткову інформацію можна дізнатись на сайті: www.procredit-holding.com.

Про програму «Горизонт-2020»

1 січня 2014 року ЄС запустила нову програму фінансування дослідницької та інноваційної діяльності під назвою «Горизонт-2020». Протягом наступних семи років майже 80 млрд євро будуть інвестовані у дослідницькі та інноваційні проекти для підтримки економічної конкурентоспроможності Європи та розширення меж людських знань. Здебільшого ЄС виділяє кошти на дослідження, спрямовані на покращення умов життя у таких сферах як охорона здоров’я, захист довкілля, транспорт, харчування та енергетика. Спільна дослідницька діяльність з компаніями фармацевтичної, аерокосмічної, машинобудівної та електротехнічної галузі також стимулює приватні інвестиції у майбутній розвиток та створення висококваліфікованих робочих місць.

Джерело: ПроКредит Банк

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.