Україна збільшила експорт лохини в ЄС майже в 2,5 рази

Влітку 2016 року Україна експортувала 1,2 тис. тонн свіжої лохини, тобто в 3,5 рази більше офіційного експорту, зафіксованого в минулому році.

latifundist.com

latifundist.com

За даними Держкомстату, у 2016 році найбільший обсяг експорту української лохини прийшовся на країни ЄС, в цей регіон за літній період ми відправили більш ніж 700 тонн цієї ягоди, головними країнами покупцями залишились Нідерланди та Великобританія.

Для порівняння минулого року в ЄС було продано всього 300 тон української лохини. Серед найбільших покупців української лохини вже другий сезон поспіль залишається Білорусь, в цю країну було відвантажено 450 тонн ягоди.

«Навіть попередні данні з зовнішньої торгівля кажуть про те, що наша ягода з кожним роком стає популярнішою на такому вибагливому ринку збуту, як ЄС. Сезон 2016 року можна взагалі вважати проривом, бо нам вдалося збільшити обсяг експорту лохини в ЄС майже в 2,5 рази – розповідає Тетяна Гетьман (Facebook), експерт плодоовочевого ринку східної Європи – Саме завдяки цьому ціна на лохину в Україні трималась на більш-менш високому рівні незважаючи на збільшення врожаю».

За даними пані Гетьман, в Україні зараз спостерігається стрімке розширення площ під лохиною, завдяки цьому її виробництво швидко збільшується. Зовнішній ринок залишається головним напрямком продажу української лохини, тоді як внутрішній попит зростає повільніше через високі ціни.

«Останні 5 років українські фермери активно інвестували в комерційні насадження лохини, за оцінками провідних експертів у 2016 році насадження лохини вже досягли 1 тис. га, тобто в 1, 5 рази більше ніж комерційні насадження малини. Саме через це у найближчі кілька років за нормальних погодних умов Україна щорічно буде збирати більшій врожай лохини, а ціни на цю ягоду відповідно будуть знижуватись» – розповідає Тетяна Гетьман.

За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар» , на початку сезону, який стартував у перших числах липня, українські фермери пропонували лохину дорожче, ніж минулого року, а саме за ціною 180-200 UAH/кг (6,5-7,5€/кг). Але вже у другій половині липня ціни впали до 70-100 UAH/кг (2,5-3,4 €/кг), тобто були на 15-20% нижчі ніж у розпал сезону 2015 року.

Джерело: Шувар

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.