Євросоюз схвалив безвіз для України

Представники Європейського парламенту і Ради Євросоюзу у вівторок, 28 лютого, уклали неофіційну домовленість щодо візової лібералізації для громадян України. Про це йдеться в повідомленні на сайті Європарламенту.

 

фото: zn.ua

Як зазначається, скасування віз буде застосовуватись до всіх держав-членів ЄС, за винятком Ірландії та Сполученого Королівства. При цьому цей режим не надає права на роботу в ЄС.

Прийняття безвізового режиму для громадян України є важливим кроком вперед на шляху реформування українського суспільства, об’єднання людей, побудови мостів через кордони. Ми в Європейському парламенті переконані в тому, що громадяни України в даний час заслужили право вільно пересуватися в ЄС. Настав час для Ради Європи показати результати“, – цитується в повідомленні одна з доповідачів ЕПМарія Габріель.

Угода ще має бути схвалена комітетом Європарламенту з громадянських свобод та Європарламентом у цілому, а після цього – Радою ЄС.

Посли схвалять візову лібералізацію для України вже 2 березня

У той же час брюссельський журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у своєму Twitter повідомив, що посли Євросоюзу схвалять візову лібералізацію для України вже 2 березня 2017 року.

“Тріалог (між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС, – ред.) щодо візової лібералізації для України успішно завершився. Посли ЄС схвалять її 2 березня (другий тур утвердження, ймовірно, в травні)”, – написав він.

Visa trialogue for #Ukraine has ended successfully. Eu ambassadors will approve on 2 march (second round of approval likely in may)

— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) February 28, 2017

Також в повідомленні на сайті Європарламенту відзначається, що перед угодою щодо віз для України, країни-члени ЄС у понеділок, 27 лютого, переглянули механізм призупинення безвізового режиму. Це було зроблено для того, щоб при необхідності забезпечити його швидке включення.

Як повідомляється, законодавство буде підписано президентом парламенту Антоніо Таяні і представниками мальтійського головування в Раді в середу 1 березня і вступить в силу через 20 днів після того, як воно було опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Тепер приймати рішення повинні в Раді ЄС і ЕП

Прийняте переговірниками рішення також прокоментував президент України Петро Порошенко у своєму Twitter. Він назвав його “важливим кроком до рішення, на яке так довго чекають в Україні”.

“Тепер справа за Радою ЄС та Європарламентом”, – написав Порошенко.

Important step on the road to a decision that is long-awaited in Ukraine! Now it’s time for EU Council and the European Parliament to decide

— Петро Порошенко (@poroshenko) February 28, 2017

Зазначимо, що українці, які мають біометричні паспорти, зможуть приїжджати в країни ЄС на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду в цілях бізнесу, туризму або по сімейних справах.

Джерело: РБК Україна

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.