Угода про Асоціацію відкриває нові можливості для українських аграріїв

7 серпня в Одесі відбувся інформаційний семінар-дискусія для представників малого та середнього бізнесу, що працюють в агропромисловому секторі, профільних відомств і бізнес-асоціацій. Семінар відбувся в рамках проекту для малого та середнього бізнесу «Інформування щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною: Що це означає для мене?», який фінансується ЄС.

Учасники заходу обговорили перспективи розвитку та алгоритм дій для українських аграріїв, а також виклики та можливості, які чекають на сільське господарство та дотичні галузі після набуття чинності Угоди про асоціацію. Захід відбувся за сприяння Одеської обласної державної адміністрації.

Джоселін Гютон, менеджер з торгівельних відносин Представництва ЄС в Україні:

«Угода про асоціацію має надати істотні вигоди для українських компаній. По-перше, вони зможуть безмитно експортувати більшість товарів на європейський ринок. По-друге, прийняття Україною більшості стандартів ЄС поступово забезпечить еквівалентні можливості для торгівлі на українському та європейському ринках, що значною мірою спростить цей процес. Нарешті, Угода про асоціацію зробить правила більш стабільними і прозорими, що особливо важливо для малих і середніх підприємств. Це амбітний і комплексний процес. Тому ми, у тісній співпраці з українською владою, скеровуємо наші зусилля на те, щоб необхідна інформація була доступною для всіх зацікавлених сторін, з тим щоб втілювати зміни не лише на папері, але й в реальному житті українського бізнесу».

Микола Риженков, експерт проекту ЄС “Інформування про Угоду про асоціацію: Що це значить для мене?”, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій:

«Імплементація положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС створить ряд можливостей для аграрного сектору України. Під час заходу вдалося обговорити основні зобов’язання Сторін Угоди, зокрема, зниження тарифного та нетарифного регулювання, та результати оцінки їх потенційного впливу на двосторонню торгівлю сільськогосподарськими та суміжними товарами».

З презентацією Миколи Риженкова «Угода про асоціацію з ЄС: вплив на аграрний сектор України» можна ознайомитись тут.

Презентацію Катерини Крівцун, головного спеціаліста відділу торговельно-економічного співробітництва з ЄС департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Автономні торговельні преференції з боку ЄС для української сільськогосподарської продукції» можна знайти тут.

Інформаційні матеріали, в яких коротко та наочно описаний вплив Угоди про асоціацію на бізнес, розміщені тут.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.