Угода про Асоціацію відкриває нові можливості для сільського господарства України

17 вересня в Івано-Франківську відбувся інформаційний семінар-дискусія для представників малого та середнього бізнесу, що працюють в сільськогосподарському секторі, профільних відомств і бізнес-асоціацій. Семінар відбувся в рамках проекту для  малого та середнього бізнесу «Інформування щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною: Що це означає для мене?», який фінансується ЄС.

Учасники заходу обговорили перспективи розвитку, основні вимоги до виробників-експортерів харчової продукції на ринок ЄС, а також виклики та можливості, які чекають на сільське господарство та дотичні галузі після набуття чинності Угоди про асоціацію. Захід відбувся за сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Івано-Франківської ОДА.

Юргіс Вілчінскас, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні підкреслив, що:

«Угода про асоціацію надасть істотні вигоди для українських компаній, у тому числі і для виробників харчових продуктів. По-перше, вони зможуть безмитно експортувати більшість товарів на європейський ринок. По-друге, прийняття Україною більшості стандартів ЄС поступово забезпечить еквівалентні можливості для торгівлі на українському та європейському ринках, що значною мірою спростить цей процес. Врешті-решт, Угода про асоціацію зробить правила ведення бізнесу більш стабільними і прозорими, що є вкрай необхідним для малих і середніх підприємств. Це амбітний і комплексний процес. Саме тому, ми у тісній співпраці з українською владою, скеровуємо наші зусилля на те, щоб необхідна інформація була доступною для усіх зацікавлених сторін і у повсякденному житті українського бізнесу відбувались реальні зміни».

Микола Риженков, експерт проекту ЄС “Інформування щодо Угоди про асоціацію: Що це значить для мене?”, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій:

«Набуття чинності положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС створить потенціал для розвитку харчової промисловості та сільського господарства України. Під час заходу ми разом з підприємцями Івано-Франківщини обоговорили основні зобов’язання Сторін Угоди, зокрема, зниження тарифного та нетарифного регулювання, наближення українського законодавства до європейського, а також їхній вплив на торгівлю сільськогосподарською та харчовою продукцією».

З презентацією Миколи Риженкова “Угода про асоціацію з ЄС: вплив на харчову промисловість та сільське господарство України” можна ознайомитись тут.

З презентацією Юрія Оглашенного “Вимоги до виробників-експортерів харчової продукції на ринок ЄС” можна ознайомитися тут.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.