Угода про Асоціацію відкриває нові можливості для аграрного сектору України

4 лютого у Херсоні відбувся інформаційний семінар-дискусія для представників малого та середнього бізнесу, що працюють в агропромисловому секторі, профільних відомств і бізнес-асоціацій. Семінар пройшов в рамках проекту для малого та середнього бізнесу «Інформування щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною: Що це означає для мене?», який фінансується ЄС.

Учасники заходу обговорили перспективи розвитку сільськогосподарського сектору України, визначили алгоритм дій для аграріїв, а також виклики та можливості, які чекають на сільське господарство та дотичні галузі після набуття чинності Угоди про асоціацію. Захід відбувся за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Джоселін Гютон, Перший секретар торгово-економічного відділу, Представництво ЄС в Україні:

«Угода про асоціацію має надати істотні вигоди для українських компаній. По-перше, вони зможуть безмитно експортувати більшість товарів на європейський ринок. По-друге, прийняття Україною більшості стандартів ЄС поступово забезпечить еквівалентні можливості для торгівлі на українському та європейському ринках, що значною мірою спростить цей процес. Нарешті, Угода про асоціацію зробить ведення бізнесу більш стабільними і прозорими, що особливо важливо для малих і середніх підприємств. Це амбітний і комплексний процес. Тому ми, у тісній співпраці з українською владою, скеровуємо наші зусилля на те, щоб необхідна інформація була доступною для всіх зацікавлених сторін, з тим щоб втілювати зміни не лише на папері, але й в реальному житті українського бізнесу».

Віктор Гречин, експерт проекту ЄС “Інформування щодо Угоди про асоціацію: Що це значить для мене?”, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій:

«Дослідження Інституту економічних досліджень і політичних консультацій вказує на можливість істотного зростання українського аграрного експорту внаслідок підписання Угоди про асоціацію (близько 18% рік до року після вступу положень Угоди у дію). Сподіваємось, що інформаційні програми на зразок цієї разом із активною позицією українського бізнесу допоможуть перевершити цей прогноз».

Презентацію Катерини Крівцун, заступниці начальника відділу співробітництва з міжнародними інституціями Європи управління багатосторонніх торговельних режимів департаменту європейської інтеграції та багатостороннього співробітництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Автономні торговельні преференції для України з боку ЄС» можна знайти тут.

Презентацію Джосліна Гютона «EU and UKRAINE Existing and future economic relations» можна переглянути тут.

З презентацією Віктора Гречина «Угода про асоціацію з ЄС: вплив на харчову промисловість та сільське господарство України» можна ознайомитись тут.

Інформаційні матеріали, в яких коротко та наочно описаний вплив Угоди про асоціацію на бізнес, розміщені тут

Презентаціїї з семінарів стануть доступні у найближчий час у розділі матеріали з семінарів.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.