Як “Модерн-Експо” зменшила енергозатрати та розширила експорт продукції завдяки ЄБРР

Ми продовжуємо цикл історій про українські компанії, які одержали допомогу від Європейського Союзу та ЄБРР.

Завдяки фінансуванню, яке забезпечив ЄБРР у рамках Програми допомоги малому та середньому бізнесу, виробнича українська компанія “Модерн-Експо” змогла адаптуватися до розширення бізнесу, скоротити енергозатрати та підвищити експортну спроможність. За період реалізації проекту обсяги товарообороту зросли на 179%, а персонал компанії збільшився втричі.

Компанія “Модерн-Експо”, заснована у 1993 році, розташована у Луцьку (Україна), і виготовляє торгівельне обладнання, касові пункти та стенди для точок продажу. Обсяги бізнесу швидко зростають, причому головна увага надається експортові; коли розпочалася співпраця, 30% продажів здійснювалися на зовнішніх ринках, а компанія мала приблизно 450 співробітників.

Попит на товари “Модерн-Експо” постійно зростав, але робота на новому рівні приносила й додаткові виклики. Компанії потрібно було розробити довгострокову стратегію на майбутнє, а також адаптувати свої робочі процеси з метою підвищення ефективності та успішного виходу на цільові експортні ринки.

У тісній взаємодії з керівництвом компанії, міжнародний консультант з Канади забезпечив:

  • перегляд існуючої бізнес-моделі та системи управління компанії;
  • визначення цільових експортних ринків, на які необхідно спрямувати першочергову увагу;
  • адаптацію організаційної структури компанії для відображення нової стратегії, зокрема, детальнішого викладення посадових обов’язків і доручення менеджерам конкретних завдань по експорту;
  • розробку “Заяви про основні принципи” що були розповсюджені в компанії.

У той час, як “Модерн-Експо” продовжувала розвиватися та зростати, експерти   Програми постійно підтримували зв’язок із компанією. У 2011 році відбулася ще одна співпраця їз нею — у проекті, спрямованому на скорочення енергозатрат і викидів парникових газів.

Міжнародний консультант Програми допомоги МСБ, спеціаліст із питань навколишнього середовища з Канади, допоміг компанії запровадити програму управління енергоспоживанням. Це включало в себе аналіз витрат теплової енергії на виробничих об’єктах, оптимізацію використання освітлення та площі, рекомендації стосовно можливостей ізолювання та створення комісії по енергоефективності, яка контролювала запровадження. Всі ці заходи були простими і не вимагали практично ніяких супутніх витрат, але в цілому вони забезпечили зниження енергозатрат на одиницю продукції на 31%.

На теперішній час, коли було запроваджено нові робочі процеси та нову стратегію продажів, експорт складає 70% обсягу продажів, а “Модерн-Експо” продовжує розвиватися.

За додатковою інформацією щодо програм підтримки ЄБРР для МСБ звертайтеся www.ebrd.com/knowhow

Більше інформації про міжнародні програми допомоги бізнесу можна отримати також тут.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.