Як створити власний успішний продукт?

VOX

Навесні цього року Петро Бондаревський закрив черговий раунд. Фонд BeValue вклав у стартап Coppertino до $200 000. Раніше стартап вже закрив кілька інвестиційних раундів на сотні тисяч доларів від українських фондів AVentures Capital і TA Venture.

На пропозицію поділитися з читачами життєздатною бізнес-моделлю Бондаревський не відразу знайшовся, що відповісти. На думку підприємця, бізнес-моделі, які можна повторити і про які він може відкрито розповісти, напевно вже нічого не варті. Швидше, вони можуть бути прикладом, аніж інструкцією до дії. Проте, запропонований алгоритм багато в чому перегукується з історією успіху самого VOX. Спеціально для Forbes Бондаревський розповів, чому важливо створювати свій продукт, а не просто адаптувати напрацювання західних успішних стартапів.

Як заробити $1000-2000 на місяць на наслідуванні кращим

Отже, йдемо в будь-який магазин додатків (Google Play, Apple Apps або для комп’ютерів Mac/Windows – скажімо, download.com) і дивимося на першу сотню. Таким чином з’ясовуємо, що зараз популярне. Вибираємо простий у реалізації додаток, у якого мало клонів.

Для початку повторюємо його, але додаємо важливі функції, яких раніше не було. Називаємо чимось схожим на оригінал, і в ключових словах задаємо назву з друкарськими помилками і назву оригінального продукту, який став прообразом для створення власного продукту. В ідеалі новостворений додаток повинен іти другим у пошуку.

Запускаємо в магазин. Можливо, створюємо веб-сторінку з описом додатку, там теж виставляємо багато ключників з назвою оригіналу і схожих слів. Якщо в пошуку вдасться проіндексувати, частина трафіку піде на наш додаток.

Тимчасові витрати на реалізацію проекту:

• 1 тиждень на вивчення топів і додатків у них.
• 4-8 тижнів на написання програми.
• 1 тиждень на запуск і створення веб-частини.
• Якщо програма врешті вийде «не огидною», результат, принаймні на етапі запуску, точно буде.

Така бізнес-модель популярна серед студентів і відповідає на запитання, як мені заробляти $1000-2000 на місяць? Але на такій моделі дуже рідко вдається виїхати до рівня сотень тисяч і мільйонів доларів.

Як стати мільйонером

Щоб вийти на рівень сотень, тисяч і мільйонів, потрібно почати багато читати про те, що відбувається у світі і на IT-ринку, спілкуватися з людьми, уважно стежити, хто і чому заробляє.

Упродовж 1-6 місяців з імовірністю 99% виникне ідея про те, як за допомогою бізнесу можна вирішити якусь проблему. З проблемою стикаються мільйони, і ви перший, хто до цього додумався. Швидше за все, ви не один, але виграє не той, хто перший зрозумів, а той, хто перший зробив.

Як правило, такі ідеї виникають на ниві задоволення щоденних потреб людей у спілкуванні, емоційному обміні: Facebook, Instagram, Spotify, WhatsApp. Щоденних потреб, які людина не може ігнорувати: їжа – Foursquare, Yelp, таксі – Halo, Lyft, Uber, житло – Airbnb, банківські послуги – PayPal. Це можуть бути технологічні проекти, які замінюють застаріле рішення, наприклад, Nest Thermostat. Головна вимога: така ідея повинна бути абсолютно універсальною і не залежати від країни, культури. Наскільки це можливо, повинна максимально виключати людський фактор, створювати доказову реальну цінність і швидко масштабуватися.

Далі робимо прототип і тестуємо ринок. Якщо прототип працює і на старті є зростання (це прекрасно), варто звернутися до венчурних капіталістів, які дадуть гроші на подальше зростання. З цього моменту потрібен план: або ви робите проект, де доходи не грають основної ролі і ставка робиться на швидке зростання, перепродаж (Instagram, Snapchat), або компанію, яка заробляє мільйони доларів. Залишається визначити чіткі етапи розвитку і приступити до найскладнішої частини – реалізації проекту.

Найважливіше – пам’ятати, що очевидні ідеї лежать на поверхні. Світ настільки різноманітний, що ми часто не підозрюємо про існування колосальних можливостей для бізнесу. Не тільки читайте, а й подорожуйте, спілкуйтеся, відвідуйте виставки, обмінюйтеся досвідом.

10 порад підприємцям-початківцям

 1. Запитайте себе, навіщо ви вирішили займатися бізнесом замість того, щоб на когось працювати? Якщо через гроші, краще не починайте.
 2. Коли керуєте бізнесом і командою, пам’ятайте – ви отримаєте «цукерку» останнім. Швидше за все, співробітники отримуватимуть вищу зарплату, і це може тривати довго (але необов’язково).
 3. IT-бізнес – це команда і відносини в цій команді. Тут верстати – це люди, а реалізація ідей – продукт, тому на розвиток команди витрачайте якомога більше.
 4. Ви повинні стати лідером, людиною, в яку повірить команда, і весь час зберігати цей статус. Якщо команда в вас не вірить, ви програли.
 5. Змушуйте себе спілкуватися з якомога більшою кількістю людей. Якщо ви соціопат, не починайте бізнес наодинці.
 6. Культивуйте звичку все аналізувати, сумніватися, шукати нове.
 7. Необов’язково приміряти на себе роль СЕО – у технологічному бізнесі набагато важливіше СТО.
 8. Не ставте особисті амбіції над інтересами бізнесу.
 9. Завжди будьте чесними перед собою і партнерами.
 10. Якщо хочете їздити на дорогому суперкарі, літати на джетах на свої острови, витрачати мільйони – спочатку побудуйте бізнес, продайте його за великі гроші, покладіть їх у Сінгапурський банк і потім робіть, що хочете.

5 принципів Петра Бондаревського

 1. Багато подорожувати.
 2. Не боятися/лякатися/шкодувати. Якщо нічого не можна змінити, потрібно це прийняти.
 3. Вести порівняно скромний спосіб життя.
 4. Намагатися ставити інтереси інших вище своїх.
 5. Якщо відбувається щось погане, ніколи з цим не погоджуватися і прагнути будь-що-будь це виправити.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.