Сертифікати з перевезення товарів з України за формою EUR.1

Статтею 544 Митного кодексу України до основних завдань митниці Міндоходів віднесено видачу у випадках, встановлених чинними міжнародними договорами, сертифікатів походження. Відповідно до міжнародних зобов’язань України (Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, ратифікованої Законом України від 7 грудня 2011 року № 4091-VI), 31 травня 2014 року закінчується дворічний перехідний період видачі сертифікатів з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” торгово-промисловими палатами України.

З 01 червня 2014 року на митниці Міндоходів будуть видавати сертифікати з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” на товари українського походження, що експортуються до держав Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) до складу якої входять Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн на умовах Угоди про вільну торгівлю між Україною та цими державами, ратифікованої Законом України від 7 грудня 2011 року № 4091-VI (набула чинності у 2012 році).

Сертифікати з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” видаються на товари, що експортуються до держав ЄАВТ та які задовольняють вимогам Правилам походження, затверджені Угодою про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ.

За умови подання митним адміністраціям держав ЄАВТ сертифікатів з перевезення товарів з України за формою “EUR.1”, до товарів українського походження застосовуються пільги зі сплати мита.

Сертифікат з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” може бути виданий під час або після здійснення експорту товару. Термін дії сертифіката складає 4 місяці.

За письмовим зверненням на ім’я керівника митниці Міндоходів експортер отримує бланк (и) сертифікату (ів) для експорту. Для видачі митницею Міндоходів сертифіката з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” експортер або його уповноважена особа (далі – експортер) повинен пред’явити такі документи:

– заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката за формою, визначеною додатком 3а до Угоди (скачати);

– заповнений відповідно до вимог Угоди бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії сертифіката);

– документи, що підтверджують походження товарів з України при першій поставці таких товарів до Швейцарії, Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейн.

Сертифікат видається безоплатно протягом трьох робочих днів з дня, наступного після реєстрації заяви у митниці Міндоходів. Інформація та документи, необхідні для оформлення та заповнення граф сертифікатів з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” розміщено далі.

Методичні рекомендації оформлення та заповнення граф сертифікатів з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” (скачати).

Правила визначення походження товарів до Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ (скачати).

Зразок бланка сертифіката з перевезення товарів з України за формою “EUR.1”, затвердженого Угодою про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ (скачати).

Приклад заповнення граф сертифіката з перевезення товарів з України формою “EUR.1” (скачати).

Видача сертифіката з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” не вимагається у випадках, якщо:

– загальна вартість партії товарів, походженням з України, не перевищує 6000 євро (для отримання преференцій в державах ЄАВТ експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації інвойсі, текст якої наведено в додатку 4а до Угоди);
– в державах ЄАВТ товари оподатковуються за нульовою базовою ставкою ввізного мита Митного тарифу.

Інформація про базові ставки ввізного мита в державах ЄАВТ:
Митний тариф Ісландії
Митний тариф Швейцарської Конфедерації та Ліхтенштейну
Митний тариф Королівства Норвегії (скачати).

Для оперативного вирішення проблемних питань з оформлення та заповнення сертифікатів з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” звертатися за телефонами Міндоходів 247-28-05, 247-27-70 або на поштову скриньку vmtr@ukr.net.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.