Огляд практики Європейського суду з питань співпраці між Україною та ЄС у межах Угоди про асоціацію

Практичний посібник “Огляд практики Європейського суду з питань співпраці між Україною та ЄС у межах Угоди про асоціацію” підготовлений межах Проекту ЄС “Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС” (Association4U) для допомоги українським законотворцям у вирішенні щоденних задач, зокрема, питань правового наближення.

У додатках представлений також огляд підзаконних актів, до яких має бути наближене законодавство України, окрім Угоди про асоціацію. Зокрема, вимоги щодо наближення законодавства поширються не лише на підзаконні акти, а й на юриспруденцію Європейського суду.

У посібнику акцент поставлений на юриспруденції, заснованої на підзаконних актах, перелічених у додатках до Угоди про асоціацію або в пов’язаних з ними національних планах дій / дорожніх картах.

Проте, практичний посібник не підіймає більш шрокі питання права ЄС, оскільки вони не стосуються безпосередньо правового наближення.

Стурктура практичного посібника відповідає структурі Угоди про асоціацію. Перелік законодавчих актів має відповідні гіперпосилання.

Практичний посібник також пропонує короткий огляд найбільш важливих рішень Європейського суду. Вибір кейсів для огляду грунтувався на їх релевантності правовому наближенню. У кожному короткому огляді надано посилання на зміст справи, рішення суду і пояснення рішення для українських державних службовців.

Практичний посібник не є завершеним і буде оновлюватися відповідно до практичних потреб.

ПереглянутиОгляд практики Європейського суду з питань співпраці між Україною та ЄС у межах Угоди про асоціацію” (англ.)

Практичний посібник розроблений у якості практичного інструменту для державних службовців, які відповідають за правове наближення. Також посібник стане в нагоді викладачам.

Опубліковано у Експертам, Науковцям, Новини. Додати до закладок постійне посилання.